Kurslar

Anasayfa / Kurslar

Kurslar

Nokia Scalable IP Networks (4A0-100)

IP ve Ethernet teknolojileri hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan öğrencilere yönelik bir eğitim olan Nokia Scalable IP Networks (ASIN) kursu Nokia Service Routing Certification programının başlangıç noktasıdır. Bu kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler TCP/IP nin temelleri, routing, routing protokolleri, IP adreslemesi, Ethernet ve servisler konuları hakkında bilgi sahibi olacaklardır.

 
Nokia Interior Routing Protocols (4A0-101)

Nokia Interior Routing Protocols (IRP) kursu, günümüz networklerinde yaygın olarak kullanılan Open Shortest Path First (OSPF) protokolü ile özellikle geniş ölçeklenebilir ve trafik mühendisliğinin yaygın olarak kullanıldığı IP/MPLS tabanlı çalışan telekom ve büyük networklerde kullanılan Intermediate System-to-Intermediate System (IS-IS) routing protokollerinin derinlemesine anlatıldığı eğitimdir.

 
Nokia Multi Protocol Label Switching (4A0-103)

Nokia Multiprotocol Label Switching (MPLS) kursu, büyük ölçekli networklerde kullanılan MPLS protokolünün temelleri, tasarım ilkeleri (yedeklilik ve alternative yol hesaplama uygulamaları), terminoloji ve sinyalleşme protokolleri konularını detaylı bir şekilde anlatmak üzere tasarlanmıştır.

 
Nokia Services Architecture (4A0-104)

Nokia Services Architecture kursu, MPLS networklerde verilen gelişmiş servis tiplerini ve mimarilerini detaylı bir şekilde anlatmak üzere tasarlanmıştır.